Haber

Ebubekir Şahin ile Emin Çapa arasında ‘mimik’ tartışması

Gazeteci Emin Çapa, canlı yayında maske takarak Ayşenur Arslan’ın yüz ifadelerini göstererek RTÜK’ün Halk TV’ye verdiği cezayı protesto etti. Çapa, “Mimiklerimiz anlaşılmasın diye böyle yayına çıkacağız. Mimik yok ceza yok. Sayın RTÜK lideri mimik yok. Ülkede adaletsizlik var, adaletsizlik var ama biz yapıyoruz.” İtiraz etmeyiz, mimik yapmayız. Biz de aptalız, bilmeyiz, duymayız. Memleketteki tek akıllı sizlersiniz” dedi.

Çapa’nın Twitter’daki protestosuna yanıt veren RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin, ‘mimik cezası’ verdiklerini yalanladı: “Emin Çapa at gözlüğü takmadan gerçeklere bakma zahmetine girseydi, bu kadar basit bir gösteriye ve animasyona ihtiyacınız olmazdı. , kendini gülünç duruma düşürmezdin. Yüzünü maskeyle kapatabilirsin ama lütfen gerçek için gözlerini ve kulaklarını kapatma.”

Çapa, Şahin’in tweetinden alıntı yaparak, Şahin’e şu yanıtı verdi: “Sansür kurulu olmak yerine temel insan haklarına saygılı bir yönetiminiz olsaydı, olmadığınız (demokrat) biri gibi görünmeye çalışmazdınız. ) ve herkesi güldürmezsin.Biliyoruz, görüyoruz ve amacını okuyoruz.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu