Haber

Kemer 2022’de 2 milyon 915 bin 680 misafir ağırladı

Türkiye’nin en değerli turizm destinasyonları arasında yer alan Kemer, 2022 yılında 2 milyon 915 bin 680 misafiri ağırladı. Kemer’e tatil için gelenlerin başında Rusya, Ukrayna, Almanya, İngiltere ve Kazakistan’dan gelen ziyaretçiler geldi.

 

Kemer Turistik Otelciler ve İşletmeciler Derneği’nden (KETOB) alınan bilgiye göre 2022’de Kemer’e 2 milyon 915 bin 680 turist geldi.

Doğası, denizi, kumu ve güneşinin yanı sıra birçok ulusal ve uluslararası organizasyona ev sahipliği yapan Kemer, 2022 turizm sezonunu dolu dolu geçirdi.

Tatile gelenlerin tekrar gelmek isteyeceği yerlerden biri olan Kemer, 2022 yılında birçok yerli misafirin ilk tatil destinasyonu oldu.

Her yıl birçok yerli misafiri kendine hayran bırakan Kemer’e bu yıl 758 bin 738 yerli turist geldi.

Turizmin lokomotiflerinin ortasında yer alan Kemer’e akın eden yerli ve yabancı misafirler hem tatil yaptı hem de Kemer’i yeniden keşfetme fırsatı buldu. Kemer’de tatil yapan misafirler, ilçede düzenlenen Sea To Sky, Sky To Sea, Gran Fondo Bisiklet Yarışları, Aqua Master yüzme yarışları, trekking etkinlikleri, şenlikler ve çeşitli ulusal ve uluslararası etkinlikleri görme fırsatı buldu.

Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, turizmin merkezlerinden biri olan Kemer’e yaklaşık 3 milyon misafirin geldiğini söyledi.

Kemer’in doğası, denizi, kumu ve güneşi ile herkesi kendine hayran bırakan bir yapıya sahip olduğunu belirten Başkan Topaloğlu, 2022 yılının turizm açısından oldukça yeterli geçtiğini kaydetti.

Başkan Topaloğlu, Kemer’e gelen misafirlerin çoğunluğunun Ruslar, Ukraynalılar, Almanlar, İngilizler ve Kazaklar olduğuna dikkat çekerek, “Kemerimiz bu yıl turizmde güzel bir dönem geçirdi. 2 milyon 915 bin 680 kişiyi ilçemizde ağırladık. İlçemizde tatil yapanlar, ulusal ve uluslararası etkinlikleri izleme fırsatı buldu ve bol bol fotoğraf çektirdi. Çekilen fotoğraflar Kemer etiketi ile paylaşılarak Kemer’in tanıtımına katkı sağlanmıştır. 758 bin 738 kişiyi yerli misafir olarak ağırladık. 2023’te çok daha iyi bir turizm dönemi geçireceğimizi düşünüyorum. ‘Tatil için nereye gidelim’ diye düşünmek gerekiyor. Biz hazırız ve tüm misafirlerimizi Kemer’e bekliyoruz.” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu