Haber

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Azerbaycan ile eğitim alanında işbirliği yapmak istediklerini söyledi.

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, işgalden kurtarılan bölgelerde eğitimle ilgili atılacak adımlarda Azerbaycan’la birlikte hareket etmek istediklerini söyledi.

Tekin, temaslarda bulunmak üzere geldiği Azerbaycan’da Milli Eğitim Bakanı Emin Amrullayev ile görüştü.

Azerbaycan Milli Eğitim Bakanlığı’nda yapılan görüşmede, Türkiye ile Azerbaycan arasında yeni işbirlikleri ve devam eden işbirliğinin güçlendirilmesi ele alındı.

Tekin, Türkiye ile Azerbaycan arasındaki ilişkilerin iki devlet olmanın çok ötesinde, birbirini kardeş seven, dost olarak değer veren iki toplumun bağlantısı olduğunu söyledi.

Türkiye ile Azerbaycan arasındaki bağları gelecek nesillere yansıtmayı ve bu bağı aynı algı, yaklaşım, dostluk ve kardeşlik duygularıyla sürdürecek gelecek nesillerin yetiştirilmesine vesile olmayı görev saydıklarını belirten Tekin, “Bakan olarak, Türkiye Cumhuriyeti Milli Eğitim Müdürlüğü olarak bu dostluk ve kardeşliği gelecek nesillere yansıtma sorumluluğumuz var.” “Yapmam gereken ne varsa yapmayı taahhüt ediyorum.” söz konusu.

Tekin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Azerbaycan’la ilişkilerin daha da geliştirilmesi yönünde tüm kabineye talimat verdiğini belirterek, yapılması gerekenlerin vakit geçirilmeden yapılması gerektiğini vurguladı.

Azerbaycan’ın 2. Karabağ Savaşı’ndaki zaferinden gurur duyduklarını vurgulayan Tekin, “İşgalden kurtarılan bölgelerde eğitim konusunda atacağınız her adımda sizlerle birlikte hareket etmekten mutluluk duyarız. Elimizden gelen her türlü adımı atmak isteriz. Bu konuyu kendi coğrafyamızdan ayırmadan yanınıza alın.” “dedi.

Azerbaycan Milli Eğitim Bakanı Amrullayev ise Tekin’i Bakü’de ağırlamaktan memnuniyet duyduğunu belirtti.

Amrullayev, Tekin’in Azerbaycan ziyaretinin iki ülke arasında eğitim alanında ilişkilerin daha da geliştirilmesine ivme kazandıracağını kaydetti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu