Haber

BBP Genel Başkanı Destici’den Deniz Baykal Açıklaması İçin Taziye Mesajı

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, eski CHP Genel Başkanı ve Antalya Milletvekili Deniz Baykal için ailesi, sevenleri ve CHP camiasının taziyelerini iletti.

Mustafa Destici, Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremden etkilenen Şanlıurfa’da temaslarına devam ediyor.

Deniz Baykal’ın yaşamını yitirdiği deprem bölgesinde gazetecilere açıklamalarda bulunan Destici, Türk siyasi tarihinin değerli bir ismini kaybetmesinden duyduğu üzüntüyü dile getirdi.

Baykal’ın çok nazik bir insan olduğunu anlatan Destici, şunları söyledi:

Türkiye’nin yetiştirdiği en değerli devlet adamlarından ve siyasetçilerden biriydi. Uzun yıllar çeşitli bakanlıklarda bulundu. Başbakan yardımcılığı yaptı. Uzun bir süre CHP Genel Başkanlığı yaptı. Cumhurbaşkanlığı döneminde sağlık sorunları yaşamaya başladı.Halen Antalya Milletvekilimizdi.Kendisiyle zaman zaman toplantılara gelir, ülke ve dünya gündemini değerlendirirdik. Baykal Bey kürsüye hakim, belagati ve belagati yüksek bir siyasetçiydi. Onunla bire bir görüştüğünüzde hangi pozisyonda olursa olsun, hangi yaşta olursa olsun çok cana yakın, sıcakkanlı ve nezaketi en üst seviyede tutuyor. “Ona saygı gösteren ve onu ağırlayan bir insandı.

Destici, merhum BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu’nun vefatının ardından Baykal’ın BBP camiası için çok özel ve hoş cümlelerine şahitlik ettiklerini sözlerine ekledi.

haber-eregli.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu