Haber

Antalya’da güvenli scooter kullanımı eğitimi

ANTALYA (İGFA) – Antalya Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanlığı, Gençlik Meclisi üyelerinin katılımıyla okullara giderek scooter kullanımına yönelik bilinçlendirme atölyeleri düzenliyor. Bu kapsamda Karatay Lisesi ve Yediiklim Koleji öğrencilerine sadık ve doğru scooter kullanımı hakkında bilgilendirme yapıldı.

Öğrencilere Scooter’ın maksimum hız sınırının 25 kilometre, yaş sınırının 15 olduğu, yaya yollarında kullanılmayacağı, bisiklet yolu veya şeridi olan taşıt yolunda sürülemeyeceği, birden fazla olduğu anlatıldı. scooter’a kişi binemez ve scooter’larda sırtta taşınan eşyalar dışında yük taşınamaz. Bilgilendirici eğitimin ardından öğrencilere uygulamalı Scooter sürüş eğitimi verildi.

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin Scooter konusunda farkındalık yaratmak için yürüttüğü çalışmalar kapsamında; Büyükşehir Belediyesi Gençlik Meclisi Scooter ile ilgili eylem planı yapılmasına karar verdi, Gençlik Meclisi üyelerinin katılımıyla farkındalık fotoğrafı çekildi ve Avrupa Hareketlilik Haftası münasebetiyle Hobifest’te Sadık ve Hatasız Scooter Kullanımı Çalıştayı düzenlendi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu